Odunpazarı Çilingir Hizmetleri
Odunpazarı Çilingir Hizmetleri
Emek mah Dilek CAD. No:36/B
cilingir@eskisehir.net.tr
0222 250 69 52 - 0546 773 09 81

Eskişehir’de gübre dağıtıcıları sıkı takip altında

3.04.2024 

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gübre denetçi belgesine sahip teknik personel tarafından, 31506 (Mükerrer) sayılı Tarımda Kullanılan Gübrelerin Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği usul ve esaslarına göre, belirlenen “Gübre Denetim Programı” kapsamında. İl genelinde faaliyet gösteren gübre dağıtıcılarına yönelik denetim gerçekleştirildi.

Denetimler kapsamında, 2024 yılında İl genelinde 171 adet gübre dağıtıcısı program dahilinde denetlendi; 13 adet gübre ürününden içerik kontrolü amacıyla numune alındı ve akredite laboratuvarlarca yapılan analiz sonuçlarına göre olumsuz çıkan sonuçlar firmalara bildirilerek gerekli idari yaptırımlar uygulandı.

Buna ilaveten 16 adet DNABarkod/DNABandrol denetimi gerçekleştirilmiş olup, İl genelinde faaliyet gösteren 17 adet gübre üreticisi firmasının denetimleri ve tescil başvurularında numune alımı çalışmaları devam etmektedir.

Yapılan denetimler, gübre dağıtıcılarının depolarının uygunluğunu, piyasaya arz edilen ürünlerin karekod/barkod, etiket ve ambalaj bilgileri ile gübrelerde tescil belgeleri gibi hususları içermektedir.

 

 

 

Gönderen: journal
3033 defa okundu 
 


Ekonomi
Sera ürünlerinde fiyatlar düşüyor
Karadeniz’de Petrol İçin Keşif Kuyusu Kazılacak
Bakanlık duyurdu! Hesaplara yatırıldı
TOKİ’den Eskişehi de dahill 33 ilde 391 arsa satışı
Havacılıkta Dünya’nın Transit Merkezi Türkiye